Wydarzenie bez precedensu – tak można opisać nową inicjatywę, za którą stoi cały szereg organizacji pozarządowych. W ciągu sześciu kolejnych dni odbędą się transmitowane w sieci konferencje tematyczne, poświęcone ocenie polityki lockdownów i obostrzeń, którą rząd realizuje w imię walki z COVID-19.
Czy musimy składać nasze prawa i wolności na ołtarzu bezpieczeństwa? Co stało się z gospodarką, służbą zdrowia, edukacją i Kościołem? Odważnych odpowiedzi nie zabraknie podczas Tygodnia Życia i Wolności, który odbędzie się w dniach 7-12 czerwca 2021.
Sześć dni kongresu, podczas których wystąpi ponad 50 naukowców, publicystów i dziennikarzy, poświęcono sześciu zagadnieniom kluczowym dla funkcjonowania społeczeństwa z konserwatywnej i wolnościowej perspektywy. Tydzień Życia i Wolności w poniedziałek 7 czerwca zainauguruje panel #Kościół, w którym udział wezmą m.in. ks. prof. Tadeusz Guz, ks. prof. Paweł Bortkiewicz, prof. Marek Kornat i Sławomir Skiba.
Już we wtorek 8 czerwca odbędzie się panel #Edukacja z udziałem m.in. kurator Barbary Nowak i prof. Andrzeja Waśko. Te dwa pierwsze wydarzenia odbędą się w Krakowie.
Od środy 9 czerwca Tydzień Życia i Wolności gościć będzie w Warszawie. Tego dnia odbędzie się panel #Gospodarka. Głos zabiorą m.in. dr Andrzej Sadowski, Arkadiusz Stelmach, Łukasz Warzecha. Z kolei w czwartek 10 czerwca w panelu #PrawaiWolności wystąpią m.in. Witold Gadowski, Paweł Lisicki i Kaja Godek.
Najwięcej emocji i zarazem kontrowersji może wzbudzić panel #Zdrowie, który zaplanowano na piątek 11 czerwca. Dojdzie do debaty o społecznych i medycznych skutkach obostrzeń wokół „walki” z COVID-19 z udziałem m.in. dr. Pawła Basiukiewicza, dr. Zbigniewa Hałata, prof. Kornelii Polok i Jana Pospieszalskiego.
Tydzień Życia i Wolności powróci do Krakowa w sobotę 12 czerwca. Dzień ten przebiegnie pod hasłem #ProLife. W debacie na temat obrony życia udział wezmą m.in. Agnieszka Borkiewicz (Media Narodowe), Karolina Pawłowska (Ordo Iuris), Krystyna Różańska-Gorgolewska (Radio Poznań).
Organizatorami Tygodnia Życia i Wolności są Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”. Całość wydarzenia, a więc sześć dni konferencji (7-12 czerwca) będzie transmitowana na żywo przez telewizję internetową pch24.tv.